Parent Reviews and Testimonials

Hundreds of thousands of parents have used Time4Learning’s interactive, multimedia curriculum to help their children reach their educational goals. Here’s what some of those parents have to say about their experience with the program.

Submit a Review

Filter reviews by

By on November 28, 2016

We have used Time4Learning since we decided to homeschool my oldest. She started in pre-k and is now in 5th grade. Last year my youngest started...

By on November 28, 2016

We have been using Time4learning as our core curriculum for over 7 years and our kids still love it! The lessons are fun and it’s great to have...

By on May 16, 2016

We’ve been using Time4Learning since it became available to the public. Some years we used it as our only curriculum. Other times we used it to...

By on April 29, 2016

I love how interactive this homeschool program is! It’s absolutely wonderful for visual learners, keeps their attention, and is fun and...

By on April 27, 2016

We love Time4Learning! We have been using it for years, and for our family, it has been a perfect fit. It’s online, affordable, easy to use, and...

By on April 17, 2016

We’ve used Time4Learning off and on since we began our homeschool journey over 10 years ago and love it. Now my daughter is using the high...

By on April 8, 2016

We have been homeschooling for many years. Currently we have kids in Kindergarten, 2nd, 5th, 7th and 9th using Time4Learning. Things our family...

By on April 8, 2016

I have 4 children and work a full time job, and I LOVE Time4Learning! The learning modules are amazing and the best I saw out of all the various...

By on March 18, 2016

This is the first year I used T4L. My son, a 10 year old 4th grader, is very capable of signing on, seeing what work needs to be accomplished for...

By on March 17, 2016

We love this homeschool curriculum! My boys (currently in grades 6 and 11) have used this program since early 2007. We tried workbooks and...

PreK - 8th

$19.95$24.95
  • Monthly First Student
  • $14.95/month for each additional student

9th - 12th

$30.00$34.95
  • Monthly Per Student
  • Includes 4 courses

Get Started!

Stop, Start, Pause Anytime

Sign Up

TOP