Parent Reviews and Testimonials

Hundreds of thousands of parents have used Time4Learning’s interactive, multimedia curriculum to help their children reach their educational goals. Here’s what some of those parents have to say about their experience with the program.

Submit a Review

Filter reviews by

By on June 10, 2011

I am so excited to write this review.  Out of all the curriculum and products I have reviewed so far, this is one that my kids are begging me to...

By on June 10, 2011

I LOVE THIS PROGRAM!  Ty absolutely loved it!  We were able to complete PreK1 and started on PreK2!  PreK1 was a good refresher for him and...

By on June 10, 2011

Kids these days are very techno-savvy. I think they come out with more knowledge about how to use computers and electronic devices than I have...

By on June 9, 2011

I recently had a wonderful opportunity. It was actually a blessing. A friend had told me about Time4Learning. So we looked into it but I did not...

By on May 27, 2011

I am quite thrilled that my children are excited, and willing, to spend time completing assignments on Time4learning.com. Even My most defiant...

By on May 23, 2011

We pulled my son out of public school because he was terribly bored. After several weeks of doing a ton of lesson prep myself I finally decided to...

By on May 23, 2011

I have a 7 then now 8 year old son. Who loves math. He has always been right at his level or above. We just had a baby and we needed something to...

By on May 23, 2011

I homeschool my three sons. One of my sons is in k-12 virtual academy. The other two are on the waiting list for next year. I use time4learning to...

By on May 23, 2011

I was looking for an online web site for my kids for enrichment and after school. It is hard to get them to study during summer vacation, after...

By on May 23, 2011

We just started homeschooling 3 years ago and we used this cartoon based math lessons for both our boys. We went through the lowest grades with my...

PreK - 8th

$19.95$24.95
  • Monthly First Student
  • $14.95/month for each additional student

9th - 12th

$30.00$34.95
  • Monthly Per Student
  • Includes 4 courses

Get Started!

Stop, Start, Pause Anytime

Sign Up

TOP